Украйна победи Финландия с 3:2 гейма (25-23, 25-17, 23-25, 24-26, 15-13) в мач от група

...

Украйна и Финландия класираха България за 1/8-финал на Евроволей 2023

Украйна победи Финландия с 3:2 гейма (25-23, 25-17, 23-25, 24-26, 15-13) в мач от група " В " на Европейското състезание по волейбол, на което Варна и България са съдомакин дружно с Италия, Северна Македония и Израел.

Този резултат класира България на 1/8-финалите на шампионата и следва само да се разбере дали ще сме трети или четвърти. Украинците поведоха с 2:0 гейма, с което отстраниха финландците от шампионата. Те обаче се подвигнаха за поврат и изравниха до 2:2. Ако бяха били изхвърляха Украйна, само че изгубиха тайбрека с 13:15 и украинците резервираха шансове.

Преди последния ден от групата във Варна сигурно няма по какъв начин да отпаднем от първото каре в класирането. България приключва с мач против Словения и даже при загуби с 0:3 няма по какъв начин да не сме на осминафинал.

Украйна и Испания ще се борят за последното вакантно място в идната фаза. За тази цел украинците имат потребност от чиста победа. Ако завоюва единствено с 3:2, ще останат с пет точки – най-малко една по-малко от нас и две по-малко от " Ла Фурия ". Успех на испанците ще изпрати Украйна към Киев.

На кое място ще приключим в групата, зависи и от днешния късен мач Словения – Хърватия. И, несъмнено, от нашия дуел против словенците. Ако приключим на трето място в групата и се класираме на четвъртфинал, то тогава в Двореца на спорта във Варна още веднъж бихме играли с спечелилия от нашата група. При състояние че сме втори и стигнем финалната осмица, евентуално ще се надигнем против Франция. Ако сме четвърти, евентуално ще срещнем Франция още на 1/8-финал. Всичко това в случай, че французите завоюват групата си, тъй като през днешния ден изнедаващо паднаха от Румъния 1:3.
Източник: novsport.com